top of page

Kto Was reprezentuje?

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Z uwagi na dzisiejsze wpisy na pewnej grupie na Facebooku, prowadzonej przez policyjnego celebrytę, youtubera i tiktokera, przedstawiamy liderów związków zawodowych działających w Policji. Na pierwszy strzał, aby zachować kolejność, idzie Związek Zawodowy w skrócie NSZZP:

1. Komisarz Rafał Jankowski - awansowany przedterminowo po roku czasu (co jest ograniczone dla liniowych policjantów), służy w Policji od 1991 roku, Przewodniczący NSZZP od 2016 roku do dziś. Jego grupa zaszeregowania i uposażenie to tajemnica.

2. Młodszy Inspektor Andrzej Szary - w Policji od 1982 roku (prawdopodobnie najstarszy policjant w służbie), ostatnie zajmowane stanowisko: Zastępca Komendanta Komisariatu. Człowiek walczący o dodatki i inne przywileje dla funkcjonariuszy z ponad 25-letnim stażem.

3. Podinspektor Krzysztof Balcer - służba w Policji 38 lat, jego grupa zaszeregowania jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy.

4. Nadkomisarz a przepraszamy już podinspektor Sławomir Koniuszy - przyjęty do służby w 1991 roku, jego grupa zaszeregowania również pozostaje tajemnicą.

W 2018 roku doszło do generalnego strajku służb mundurowych, gdzie działacze NSZZP wykorzystali wydarzenie i wprowadzili wiele niekorzystnych zmian jedynie dla grupy policjantów ze stażem powyżej 25 lat (czyli dla siebie), mimo że ustalenia były zupełnie inne…


Teraz czas na przedstawicieli Policyjnej Solidarności:

1. Sierżant Sztabowy Jacek Łukasik - Przewodniczący Krajowej Sekcji Policyjnej Solidarności, dzielnicowy, 5 grupa zaszeregowania, 300 zł dodatku, w Policji od 2013 roku.

2. Młodszy Aspirant Krzysztof Sadowski - Przewodniczący województwa Kujawsko-Pomorskiego, 4 grupa zaszeregowania, dzielnicowy, 480 zł dodatku.

3. Młodszy Aspirant Sebastian Kowalski - Przewodniczący województwa Łódzkiego, 5 grupa zaszeregowania, 480 zł dodatku.

A teraz czas na naszego przewodniczącego:

4. Starszy Aspirant Marcin Pawlus - 16 lat służby, 6 ( lidlowska)grupa zaszeregowania, 570 zł dodatku.

Oczywiście, powyższe osoby to nie wszyscy przedstawiciele, ale każda z nich zajmuje podobne stanowiska w Policyjnej Solidarności.

Teraz musicie sobie odpowiedzieć: który związek zawodowy reprezentuje Was? Który związek będzie mówił Waszym głosem? Który związek stanie za Wami murem?

Comments


bottom of page